Efekty

Dieta Dukana zyskała wielki rozgłos przed kilkoma laty, kiedy jej następni zwolennicy nie mieli żadnych wątpliwości, że z perspektywy osób odchudzających się. można ją uważać za rozwiązanie przełomowe. Faktycznie, osoby stosujące właśnie tę dietę odchudzającą sprawiali wrażenie zdecydowanie zdrowszych i pogodniejszych niż kuracjusze, którzy uciekali się do innych metod walki ze zbędnymi kilogramami, a ponadto nie sposób było nie zauważyć błyskawicznych postępów, które wzmacniały motywację i gwarantowały szybki sukces.

I chociaż specjaliści zwracali uwagę na istnienie wielu bardzo zróżnicowanych przyczyn sukcesu diety Dukana, osoby przystępujące do niej bez wahania deklarowały, że najbardziej motywująco oddziaływała na nie właśnie ta błyskawiczna zmiana wyglądu. Zdecydowana większość odchudzających się była zgodna co do tego, że nie jest to prosty program żywieniowy, w trakcie którego kuracjusze pozostają wolni od pokus i nie spoglądają na swoich znajomych jedzących tradycyjne posiłki bez zazdrości. Wszyscy jednak przyznawali, że uprzednio bardzo stresujące ważenie się nagle zaczęło być prawdziwą przyjemnością, zrzucenie kolejnych kilogramów nadwagi przekonywało bowiem, że jest się na drodze gwarantującej wymarzony sukces.

Potęga kuracji odchudzającej Dukana tkwi właśnie w tym, że na zauważalne rezultaty odchudzania się wcale nie trzeba czekać bardzo długo. Zmiany są najbardziej dostrzegalne u osób pragnących pozbyć się dużej ilości zbędnych kilogramów. Jednak również i ci, którym zależy jedynie na drobnej korekcie sylwetki nie mogą nie dostrzec naprawdę widocznej różnicy. Na początku odchudzania wskaźnik wagi zaczyna pokazywać coraz to mniejsze liczby, w kolejnych dniach dostrzegamy także i inne korzystne zmiany. Uczucie głodu ustępuje, powraca dobre samopoczucie, a do tego zaczynamy zauważać, że nareszcie ta nielubiana odzież w wyjątkowo dużych rozmiarach powoli staje się zbyt luźna. Trzeba przyznać, że trudno o silniejszą motywację do kontynuowania odchudzania.

Co prawda kolejne fazy diety proteinowej nie dają już takich imponujących rezultatów w postaci błyskawicznego obniżenia wagi ciała, ale nasz jadłospis jest już jednak bardziej urozmaicony, a my sukcesywnie zaczynamy wyglądać dokładnie tak, jak to sobie wcześniej zaplanowaliśmy. Nawet jeśli życie osoby odchudzającej się ciągle jeszcze przypomina nierówną walkę z różnymi pokusami, nie można zaprzeczyć, że mowa tu o zmaganiu się ze swoimi słabościami, które jest warte naszego zaangażowania i poświęcenia.
Dieta Dukana to nowatorski program żywienia, który za sprawą zaskakujących efektów jest zaliczany do grupy diet skutecznych, ale i też mało drastycznych. Jest oczywiste, że trudno z dnia na dzień odzwyczaić się od dotychczasowych nawyków żywieniowych. Twórca diety Pierre Dukan opracował efektywny sposób odżywiania, który metodą małych kroków wyrabia w nas nowe i jednocześnie prawidłowe przyzwyczajenia, które będą nam towarzyszyły w przyszłym życiu. Dieta ta nie polega na szybkim osiągnięciu wymarzonej wagi, ale na wprowadzeniu w naszym organizmie znaczących zmian ułatwiających szybszą przemianę materii, a w rezultacie wyeliminowanie zbędnych tłuszczów bez utraty masy mięśniowej. Z tego też względu dieta cieszy się wielką popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, którym zależy na nienagannej sylwetce. Sukces tej kuracji opiera się także na wyodrębnieniu czterech etapów, które stopniowo i skutecznie wprowadzają zmiany w naszym życiu.